FacebookTwitter

ARIES – Wireless Streaming Bridge

Auralic ARIES

Auralic ARIES – transport cyfrowy, który zamienia każdy DAC w odtwarzacz plików hi-rez

ARIES to pierwszy produkt AURALICa w technologii Lightning Streaming, i pierwszy na świecie, który umożliwia streamowanie plików Double DSD po WiFi.

 

ARIES działa jako łącznik pomiędzy plikami z muzyką znajdującymi się na urządzeniu sieciowym, dysku USB lub dostarczanymi za pośrednictwem wysokiej jakości usług online (TIDAL, Qobuz), a wszelkiej maści DACami, pozwalając na streamowanie muzyki niemal w każdym formacie hi-rez, łącznie z DSD, Double DSD i DXD – zarówno po kablu LAN jak i bezprzewodowo.

 

ARIES zbudowano na platfromie AURALIC Tesla, która opiera się na  czterordzeniowym procesorze ARM Coretex-A9 pracującym z zegarem 1GHz, 1GB szybkiej pamięci DDR3 i 4GB pamięci stałej flash. Moc obliczeniowa Tesli kształtuje się na poziomie 25000 MIPS, więcej niż potrzeba do sprawnej obsługi dużej ilości formatów zapisu audio: AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV i WMA.

 

Wejścia ARIESa obejmują dwuzakresowe WiFi, gigabitowy port LAN oraz USB 2.0, do którego można podłączyć dysk twardy lub pendrive z muzyką.  Wyjścia to USB Audio z opatentowaną przez AURALICa technologią ActiveUSB™, a także: AES/EBU, coaxial i TOSLINK.

Sterowanie odbywa się za pomocą firmowej aplikacji Lightning DS dostępnej na iPada i urządzenia oparte na systemie Android

Wsparcie dla usług streamingowych uPnP/DLNA (lokalnie) TIDAL i Qobuz (online) Radio internetoweInternet AirPlay i Songcast Pliki na dysku USB

Obsługiwane formaty plików AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV i WMA

Częstotliwości próbkowania PCM 44.1Khz – 384Khz / 16 – 32bit DSD 2.8224MHz i 5.6448MHz

Oprogramowanie do kontroli  AURALiC Lightning DS na iPada i system Android (dostępne za darmo) Pilot zdalnego sterowania AURALiC RC-1 (w komplecie z urządzeniem) Oprogramowanie zgodne z OpenHome (np. Bubble DS Next) Oprogramowanie uPnP AV

Kompatybilność z Media Server  Minimserver, Twonky, Asset UPnP, JRiver Pozostałe oprogramowanie DLNA/uPNP

Wyświetlacz  3” 256*64px OLED

Wejścia RJ45 Gigabit Ethernet Dwuzakresowe WiFi USB 2.0 High-Speed do podłączenia zewnętrznego dysku

Wyjścia USB 2.0 High-Speed AUDIO do podłączenia DAC-a USB lub konwertera USB-S/PDIF AES/EBU, Coaxial, TOSLINK*

Pobór mocy Tryb czuwania: <2W Odtwarzanie:  maksymalnie 15W.

Wymiary 25cm x 20cm x 7cm

Waga 0.8kg

 

* Częstotliwość próbkowania ograniczona do 44.1K – 192K i DSD64

„Aries to świetne urządzenie. Obsługa tabletem jest banalnie prosta i przyjemna. Konfiguracja również nie nastręcza problemów. Możliwość pobrania listy z serwisów takich jak WIMP to kolejny duży plus.”

Dawid Grzyb

„Znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących kompaktowego, łatwego w obsłudze „pomostu” między plikami w domowej sieci a wysokiej klasy DAC-iem”

Marek Dyba

„Właściwie nie ma dla niego konkurencji”

Wojciech Pacuła

„Już poprzednio przez nas recenzowana dzielona amplifikacja Auralica (Taurus Pre + Merak) bardzo pozytywnie zapadła nam w pamięć, jednak to, co zaoferowały Vega z Ariesem przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania”

Marcin Olszewski